WordPress resim yükleme hatası upload sorunu alternatif çözüm

WordPress kullanıyorsunuz ara ara karışılaşacağınız problemlerden biride resim yükleme (upload) sorunu. Host taşınınca ya da güncelleme sonrası resim yüklemede hata alabilirsiniz. Yükleme hatası Bu üst dizine yazılabilir mi şeklinde? gibi ismi değişik hatalar verir. Alternatif çözümü sunduk.

Çözümü: Ayarlar > Ortam > Yüklemeleri bu klasörde sakla  > /home/siteismi.com/public_html/wp-content/uploads soldaki bu yazıyı komple silin ve Değişiklikleri kaydet butonuna basın sorun unuz çözülmüştür inşallah.

Resim klasöründeki Cmod değerini 777 yapmak gerekiyor. İşe yaramayabilir. Sistemde dosyalarının nereye kaydolacağı yazıyor. Host taşıması yada güncelleme sonrası upload klasörünün yolu adı değişebiliyor. Eğer yapamadıysanız varsayılan şeklindeki : wp-content/uploads yapmanızı öneririm. Sistem güncellemesi değiştikçe içerikte değişebiliyor. Bu dosyayı bulamayabilirsiniz. İki wordpress siteden çalışanı hangisi ise ayarlar kısmından ona göre ayarlayabilirsiniz. Bir diğer bakılacak yer ise PHP değerine bakın. Yedek alın. Son çare wordpress son güncel versiyonunu yükleyin. Sağlıcakla kalın, işinize yaradı ise dua etmeyi unutmayın. Saygılar.

5 thoughts on “WordPress resim yükleme hatası upload sorunu alternatif çözüm

  1. ARTİST dedi ki:

    Denedik oldu, gözlerim doldu, iyide oldu oldu oldu çok güzel oldu.

  2. Mesut Ö***** dedi ki:

    Bunu ben yaptım sonra tekrar unuttum. Kısaca teşekkürler

  3. uc satın al dedi ki:

    Thanks for thr great article!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir